Blog

Sitodruk wysoka

Korzyści sitodruku

Istnieje sporo metod druku. Jedną z nich jest nakład sitowy a więc tak zwany sitodruk. Przy użyciu tej metody wykonuje się nadruki na tekstyliach, na przykład koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale również przykładowo na torbach. 
Pośród wielu wartości sitodruku wymienia się najczęściej stabilność, gdyż jest on niesłychanie wytrzymały nie tylko na wilgoć a przy tym pranie, ale także na promienie UV. Istotnie pod warunkiem, że został dobrze zrobiony. Niezmiernie wielkie znaczenie ma tu bowiem przyzwoicie zrealizowany każdy etap drukowania, zatem naświetlenie, drukowanie z użyciem farb odpowiedniej jakości oraz schnięcie. 
Nie bez znaczenia jest też możliwość druku w dowolnym kolorze. Wielka bowiem dostępność farb do sitodruku zezwoli dostać piękne odcienie, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta barw będzie nadzwyczaj bogata. 
Dla większości z nas szczególnie istotna jest także niska cena sitodruku, która najbardziej pewnie inspiruje do skorzystania z tej metody znakowania.
Pośród mnogich plusów sitodruku wyliczyć także należy jego okazałe przeznaczenie. Okazuje się, że można go zastosować do znakowania nie tylko  nawierzchni płaskich, ale także cylindrycznych innymi słowy wypukłych. A co ważniejsze, wykorzystywać go można, poza tkaninami, dodatkowo na dzianinach, drewnie albo tworzywach sztucznych (np. wspomniane wcześniej torby, czapki czy parasole).
Taka okazja wykorzystania sitodruku jest niezmiernie ważna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest znakowanych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy z uwagi na mase zalet, a w szczególności niskie sumpty wydruku. Jest to fenomenalne rozwiązanie przykładowo dla początkujących firm odzieżowych z niedużym funduszem początkowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.